Potřebné ovladače je možné získat z non-free zdrojů balíčků RPM fusion. Zavedení nového zdroje pro instalace a aktualizace balíčků je nejlepší provést podle instrukcí na stránce http://rpmfusion.org/Configuration.
Pro správnou funkci musíme zavést free i non-free zdroje RPM fusion.Jednodušší způsob pro uživatele gpk (gnome package kit) nebo kpackagekit pomocí prohlížeče Firefox spočívá v kliknutí na dva následující odkazy:
RPM Fusion free pro Fedoru 10 a 11
RPM Fusion nonfree pro Fedoru 10 a 11
V případě, že nepoužíváte výše zmiňované správce balíčků, je nutné využít služeb terminálu a pro zavedení obou repozitářů je potřeba zadat následující příkaz:
su -c 'rpm -Uvh http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-stable.noarch.rpm http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-stable.noarch.rpm'Nyní můžeme nainstalovat balíčky broadcom-wl a kmod-wl s potřebnými ovladači pro bezdrátové připojení. Po restartu počítače by mělo WiFi připojení začít fungovat.
Aktuální verze ovladačů Broadcom Wireless STA se dají najít také na webu výrobce tohoto hardware. Podrobný návod na instalaci ovladačů pro distribuci Fedora 11 je možné najít také v blogu cenolan.com, kde je možné také najít řešení případných problémů v rozsáhlé diskuzi pod článkem.
Problémy s WiFi připojením po aktualizaci jádra jsou popsány v článku Aktualizace Fedora 11 a WiFi s chipsetem Broadcom.
Žádné komentáře:
Okomentovat